Институт за стандардизацију Србије, Привредна комора Србије и Министарство привреде организоваће у октобру шест округлих столова у регионалним привредним коморама. Округли столови биће реализовани у оквиру пројекта Европске уније „IPA 2017 – ЕУ за Србију – подршка безбеднијим производима” у делу који се односи на јачање капацитета националне инфраструктуре квалитета и тржишног надзора.
До сада су одржана два округла стола:
10. октобра у просторијама Регионалне привредне коморе у Суботици одржан је први округли сто (https://subotica.pks.rs/vesti/10-oktobar-izazovi-u-primeni-tehnicke-regulative-i-kako-standardi-mogu-da-olaksaju-odrzivo-poslovanje-7168) на коме су присутни привредници – чланови РПК Суботица имали прилику да добију детаљне информације у вези са представљеним темама за које су исказали интересовање.
12. октобра у просторијама Регионалне привредне коморе у Новом Саду одржан је други округли сто. Више информација о овом догађају и темама које су представљене можете прочитати на следећем линку: https://novi-sad.pks.rs/vesti/izazovi-u-primeni-tehnicke-regulative-i-kako-standardi-mogu-da-olaksaju-odrzivo-poslova-7196.
Планирано је да наредни округли столови буду организовани у следећим регионалним привредним коморама:
На основу претходно достављених захтева привредника – чланова регионалних привредних комора, представници Привредне коморе Србије, Министарства привреде и Института за стандардизацију Србије, одабрали су теме које ће бити представљене и учесници ће имати прилику да добију све потребне информације, као и да размене мишљења и искуства.
Теме које ће бити представљене су:
Позивамо све заинтересоване стране да нам се придруже на овим округлим столовима како бисмо разменили мишљења и искуства, али и сазнали нешто више овим важним и увек актуелним темама.