Објављен
У овом документу утврђена је метода за оцењивање количине кончасте корозије која се простире од прореза (просечене црте), мерењем најдужег кончића L и најчешће дужине кончића M.
У Прилогу A овог документа налазе се примери слика које илуструју различите оцене степена кончасте корозије. Упоређивање испитних плоча са 12 слика у Прилогу A не искључује обавезу оцењивања помоћу бројева (метода 1 или 2).
У ISO 4628-1 дефинише се систем означавања количине и величине недостатака и интензитета равномерних промена изгледа превлака, при чему се даје и кратак преглед општих принципа система који се користи. Овај систем је намењен за коришћење, и то посебно за недостатке проузроковане старењем и временским утицајима, као и за равномерне промене, као што су промене боје, нпр. у жуто.
ПОВУЧЕН
SRPS EN ISO 4628-10:2016
ОБЈАВЉЕН
SRPS EN ISO 4628-10:2024
60.60
Стандард објављен
30. 8. 2024.