Овај Европски стандард утврђује опште захтеве за перформансе за пречишћавање отпадних вода коришћењем процеса са активним муљем за постројења преко 50 PT.
Разлике у пречишћавању отпадних вода широм Европе су довеле до развоја различитих система. Овај стандард даје основне информације о системима; овај стандард не покушава да назначи све доступне системе.
Детаљније информације од које су допуна овом стандарду могу се добити позивајући се на Библиографју.
НАПОМЕНА: Уколико се у пољу са називом директиве не налази реч „хармонизован“ (обележена зеленом бојом), то значи да европски стандард није цитиран у OJEU.
Direktiva za usaglašavanje postupaka za javne nabavke preduzeća koja posluju u sektorima vodosnabdevanja, energetike i telekomunikacija
ПОВУЧЕН
SRPS EN 12255-6:2011
95.99
Повучен
31. 7. 2023.
ОБЈАВЉЕН
SRPS EN 12255-6:2023