Сваке године Међународни електротехнички комитет (IEC) одржава заседање Генералне скупштине, у оквиру које се организују радионице за младе професионалце „IEC Young Professionals Workshop”. Циљ је да се млади стручњаци упознају са радом IEC-а, допринесу изградњи мреже младих професионалаца, продубе знања о стандардизацији и прикључе се као национални стручњаци раду IEC техничких комитета.
Традиционално, Институт за стандардизацију Србије својим члановима упућује позив за номинацију представника. Ове године у Њу Делхи иду Лука Ивановић, инжењер електротехнике у Институту Никола Тесла, и Марко Тајдић, главни технички сарадник у Институту Михајло Пупин.
Захваљујући досадашњем раду у националним комисијама за стандарде, ови млади инжењери већ су се сврстали међу лидере који могу допринети развоју стандардизације и на светском нивоу. Ту прилику имаће већ ове године, од 15. до 19. септембра, у Индији.