MSP (mala i srednja preduzeća) mogu imati velike koristi od upotrebe standarda, ali, nažalost, često ne uspevaju da ih ostvare u punoj meri. Kako bi mala i srednja preduzeća bolje razumela značaj i vrednosti standarda, evropske organizacije za standardizaciju: CEN, CENELEC i ETSI će u maju 2013. godine održati evropsku konferenciju sa temom „MSP I STANDARDIZACIJA“.
Cilj ove konferencije je promocija učešća malih i srednjih preduzeća u aktivnostima standardizacije kroz podizanje svesti o koristima koje se ostvaruju upotrebom standarda. Takođe, ovo će biti prilika za razmatranje svih problema i nejasnoća koje se javljaju u vezi sa evropskim standardima, i to uz pomoć vodećih evropskih stručnjaka.
Na veb-stranici Instituta bićete blagovremeno obavešteni o načinima i uslovima prijavljivanja za učešće na ovoj konferenciji. Takođe, pozivamo Vas da posetite veb-stranicu konferencije: www.cencenelec.eu/SME.