Niskonaponski osigurači — Deo 2: Dodatni zahtevi za osigurače za upotrebu od strane ovlašćenih osoba (osigurači uglavnom za upotrebu u industrijske svrhe) — Primeri standardizovanih sistema osigurača od A do K
Low-voltage fuses - Part 2: Supplementary requirements for fuses for use by authorized persons (fuses mainly for industrial application) - Examples of standardized systems of fuses A to K
Ovaj deo 2 standarda IEC 60269 se bavi konstrukcijama i ispitivanjima osigurača kojima rukuju ovlašćena lica i daje dodatne zahteve za osigurače kojima rukuju ovlašćena lica. Ovaj standard je pode¬ljen na sisteme osigurača od kojih se svaki odnosi na specifičan primer standardizovanih osigurača kojima rukuju ovlašćena lica.
Povezane direktive
NAPOMENA: Ukoliko se u polju sa nazivom direktive ne nalazi reč „harmonizovan“ (obeležena zelenom bojom), to znači da evropski standard nije citiran u OJEU.
2006/95/EC
Direktiva za električne uređaje niskog napona (LVD)